Технологія вирощування кукурудзи

Кукурудза вважається високоврожайною культурою, використання якої має дуже важливе значення для всіх країн світу. По-перше: зерно кукурудзи — це відмінна сировина для консервної, пивоварної, спиртової та крахмалепереробної промисловостей. По-друге – з неї виготовляють крупу, борошно та пластівці. Борошно з кукурудзи, в свою чергу, використовується в кондитерстві та для випікання хлібу.

Також кукурузу вирощують на зелений корм для тварин, який використовують як в повному вигляді, так і окремими частинами. Існують такi  види кормів: зелений корм, силос, шрот із качанів і обгорток, зернострижнева суміш та кукурудзяне зерно.

Аграріям дуже вигідно займатися вирощуванням даної культури. Адже, це дає можливість отримувати високий прибуток та розширювати ринок збуту. Прибуток вирішує головні питання – робить фермерів заможними та допомагає підприємству оновити матеріально-технічну базу, від якої залежить майбутній врожай та можливість подальшого розвитку взагалі (розширення підприємства, використання найкращих технологий).

Вітчизняна кукурудза добре йде на експорт в багато країн: Нідерланди, Єгипет, Іспанію, Китай, Італію, Іран, Германію, Турцію, Лівію, Ізраїль, Португалію та Бельгію.  Україна заняла 8 мiсце серед краiн свiту по вирощуванню, а першi мiсця належать США, Китаю та Бразилiї.

Перелік основних рекомендацій

Сучасні гібриди кукурудзи, потребують високоінтенсивної технології вирощування для досягнення високої врожайності. Лише їх дотримання та сприятливі кліматичні умови допоможуть  отримати гарний врожай.

Саме попередник та тип ґрунту стануть  вирішальними в виборі основного та передпосівного обробітку ґрунту. В основний обробіток ґрунту входить одно- або дворазове  лущення стерні  після збирання попередника та зяблева оранка. Навесні проводиться боронування (забезпечує збереження вологи в ґрунті) та культивація перед сівбою. Також важливо внести своєчасно добрива: азотні добрива вносяться при культивації, а під оранку необхiднi фосфорні та калійні добрива. КАС вноситься в три етапи: перед сівбою, до фази 4 листка та ще до того, як міжряддя зімкнуться. Щодо бiльш складних добрив (наприклад, нітроамофоска) то, вони найбільш ефективні весною саме під час культивації, яку проводять за 10 чи за 15 днів перед сівбою.

Від вибору якісного посівного матеріалу також багато чого залежить. Кукурудзи насіння опт пропонують такі компанії: Сингента, Монсанто та Лімагрейн. В них дуже великий та якісний вибір.

кукурудза

Далi, проходить передпосівна підготовка насіння, яка вже включає в себе використання протруйників, інстектицидів, фунгіцидів та стимуляторів росту. В якості протруйників використовують: Вітавакс, Дивіденд Стар та інше. Гумат Калію використовують як стимулятор росту, а Ультрафіт як бактеріальний протруйник (фунгіцид та інсектицид). Наступний етап — посів, а далi проводять прикочування, досходове боронування та міжрядні обробітки під час знищення бур’янів. Взагалі, ще до того, як насіння зійде необхідно використати гербіциди (для зниження дводольних бур’янів можна використати Примекстра Голд або Гезагард та iншi). Для того, щоб знищувати злакові бур’яни використовують вже післясходові препарати. Необхідно відмітити, що кукурудза також добре реагує на підживлення мікродобривами. Всі необхiднi препарати мають інструкції виробників, яких необхідно неухильно дотримуватись.

Загалом всі технології редагуються агрономами в залежності від умов та особливостей гiбриду.

Збирають врожай способом комбайнового обмолоту качанів, але при цьому вологість зерна повинна складати не більше 30-32 %.

Головними чинниками для комерційного успіху – є технологія та сама культура.